کلینیک آسیا کلینیک آسیا کلینیک آسیا کلینیک آسیا کلینیک آسیا
دسته: __

آنتی بادی های تعدیل کننده سلول های بنیادی برای درمان طب ترمیمی

هدف از این مطالعه شناسایی آنتی بادی های مونوکلونالی است که فعالیت سلول های بنیادی که در حال حاضر در بدن وجود دارد را با در نظر گرفتن روشی جایگزین برای روش های مبتنی بر توسعه سلول درمانی تعدیل می کند. آنتی بادی های تعدیل کننده سلول های بنیادی برای درمان طب ترمیمی به گزارش بنیان به نقل از genengnews ، موسسه سلول درمانی Medistem و Superview Biotechnology تفاهم نامه همکاری را با محوریت استفاده از رده های سلول های بنیادی Medistem برای غربالگری آنتی بادی های مونوکلونال با پتانسیل کاربرد درطب ترمیمی امضا کردند. Superview یک شرکت تابعه چینی است که از تکنولوژی تولید آنتی بادیهای مونوکلونال، علیه هدف های معینی بهره برداری می کند.

ادامه مطلب...
دسته: __

آغاز درمان ساییدگی زانو با تزریق سلول های بنیادی به مفاصل

درمان ساییدگی زانو از طریق تزریق سلول‌های بنیادی به مفاصل آسیب‌دیده بیمار، با تزریق سلول‌های بنیادی به مفصل زانوی بیمار ۴۷ ساله در بیمارستان فوق تخصصی مادر و کودک شیراز آغاز شد. به گزارش بنیان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس آزمایشگاه سلول‌های بنیادی بیمارستان فوق تخصصی مادر و کودک غدیر شیراز، اظهار داشت: این مرکز پس از رویان که در تهران فعالیت می‌کند دومین بیمارستان در کشور است که در این زمینه فعالیت می‌کند. داوود مهربانی افزود: شش هفته پیش مراحل نمونه‌گیری و تکثیر سلول‌های بنیادی از مغز استخوان بیمار انجام شد و در حال حاضر مرحله تزریق سلولی با موفقیت انجام گرفته است. وی ابراز داشت: تزریق سلول‌های بنیادی در این بیمار برای درمان ساییدگی مفصل زانو انجام می‌شود و بر اساس تحقیقات انجام شده بهترین روش درمان ساییدگی مفاصل است.

ادامه مطلب...
دسته: __

برداشتن چربی های سمج غبغب با سلول های حیوانی

دانشمندان دانشگاه اوهایو دریافته‌اند که تزریق سلول‌های گرمازا با قابلیت سوزاندن چربی بدن می‌تواند به افراد تحت رژیم در رفع غبغب و چربی‌های مشابه کمک کند. برداشتن چربی‌های سمج غبغب با سلول‌های حیوانی! به گزارش بنیان به نقل از ایسنا، در تمام رژیمها با وجود دقت در رعایت کوچکترین دستورات، بنظر می‌رسد همیشه چند ناحیه چربی وجود دارند که مقاومت می‌کنند. اما دانشمندان اکنون توانسته‌اند تزریق جدیدی را ابداع کنند که می‌تواند این لایه‌های سمج چربی یا غبغب را بدون تاثیر گذاشتن بر سایر نواحی بدن از بین ببرد.

ادامه مطلب...
دسته: __

تولید کرم کشنده سرطان برای درمان ملانوم پوست

محققان دانشگاه RMIT ، پپتیدی را طراحی کردند که مقلد ویروس کشنده ملانوم است ومی تواند منجر به توسعه کرمی برای هدف قرار دادن و درمان این سرطان شود. تولید کرم کشنده سرطان برای درمان ملانوم پوست به گزارش بنیان به نقل از Medical Xpress، محققان دانشگاه RMIT ، پپتیدی را طراحی کردند که مقلد ویروس کشنده ملانوم است ومی تواند منجر به توسعه کرمی برای هدف قرار دادن و درمان این سرطان شود. تیم RMIT با موفقیت پپتیدی را سنتزکرده اند که فعالیت یک پروتئین ویروسی راتقلید می کند و با استفاده از تست های آزمایشگاهی نشان دادند این پپتید سلولهای ملانوم پوست را می کشد در حالی که به سلول های سالم پوست انسان آسیبی نمی رساند.

ادامه مطلب...
دسته: __

زنان و افراد چاق مستعد ابتلا به خار پاشنه

عضو هیئت مدیره انجمن جراحان ارتوپدی ایران با اشاره به این که پوشیدن کفش نامناسب در ایجاد درد پاشنه دپا موثر بوده و باعث تحریک خار پاشنه و افزایش التهاب می‌شود، عنوان کرد: البته این مورد به تنهایی علت ایجاد خارپاشنه نیست. زنان و افراد چاق استعداد بیشتری برای ابتلا به خار پاشنه دارند. به گزارش روابط عمومی انجمن جراحان ارتوپدی ایران، دکتر محسن توکلی در بیستمین کنگره سالانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران با بیان این که در بروز درد پاشنه پا عواملی نظیر التهاب تاندون‌ها، بیماری‌های رماتیسمی، دیابت، انواع فاسیت‌ها و آبسه‌های عمقی زیر پوستی دخالت دارند، گفت: در کودکان نیز ممکن است به دنبال رشد استخوانی، قد کشیدن ساق و کشش تاندون آشیل روی آن ناحیه، درد پاشنه پا اتفاق بیافتد.

ادامه مطلب...
دسته: __

استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت در درمان تاندینیت مزمن آرنج

دکتر مینا راجی متخصص ارتوپدی، جراح استخوان و مفاصل، عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران و بین المللی ao در مقاله ای بیان داشت: بیماری آرنج تنیس بازان (Tennis elbow) بیانگر التهاب مزمن تاندونهای متصل شده به قسمت خارجی آرنج است. بسیاری از بیماران علاقه زیادی به استفاده از روش های درمانی غیرجراحی دارند. این مطالعه برپایه ارزیابی استفاده از PRP می باشد.

ادامه مطلب...
دسته: __

داروی درمان بیماری گلوکوم سبب رشد موی انسان می شود

یک گزارش جدید نشان می دهد که چگونه داروی گلوکوم باعث می شود موی انسان، مجددا رشد کند. این دارو به صورت تجاری به عنوان روشی برای بلند کردن طول مژه ها دردسترس است ، اما این اولین داده هایی است که نشان می دهد این دارو سبب رشد موی پوست سر انسان نیز می شود. به گزارش بنیان به نقل ازScience Daily ، اگر شما تاس هستید و خواهان بازگشت رشد موهای خود می باشید، این خبر خوبی برای شما است.

ادامه مطلب...
Scroll to Top